ul. Lwowska 80, 22-600 Tomaszów Lubelski    Tel.: 84 543 20 80 E-mail: info@obywatelskieroztocze.pl
A A A

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna projekt: „Roztoczańska Kraina Tradycyjnego Smaku”

📌 Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna

📌 projekt: Roztoczańska Kraina Tradycyjnego Smaku

W ramach projektu 2 października w Zwierzyńcu zorganizowano wydarzenie Roztoczańska Kraina Tradycyjnego Smaku. Wydarzenie odbyło się w formie festynu promującego tradycyjną kuchnię regionalną. Do udziału zaproszone zostały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Zamojszczyzny oraz regionalni wytwórcy produktów spożywczych i artyści. Imprezie towarzyszył jarmark z lokalnymi produktami m.in. wędlinami, serami, miodem, pieczywem oraz specjałami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich, które można było degustować. Dzięki możliwości wystawienia własnych stanowisk KGW i lokalni twórcy zyskali dodatkową możliwość promowania swojej działalności.

Wydarzeniu towarzyszyły bezpłatne porady i konsultacje z dietetykiem, które uczyły jak w prosty i łatwo dostępny sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze.

W ramach projektu odbyły się też warsztaty kulinarne, podczas których swoje przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne prezentował m.in. znany Szef Kuchni Marcin Sikora Szef z Restauracji Esencja w ARTIS Hotel & SPA w Zamościu. Ważnym punktem wydarzenia był konkurs kulinarny, w trakcie którego Panie z KGW przygotowały i zaprezentowały przepyszne dania konkursowe według autorskiej receptury i z rodzimych produktów. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: najlepsza potrawa regionalna, najlepsze regionalne ciasto i nalewka.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyniła się do aktywizacji środowisk organizacji pozarządowych, propagowanie polskiej tradycji ludowej oraz zachowania dziedzictwa kulturowego.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021 – 2030

Komitet do spraw Pożytku Publicznego


Data publikacji: 21.10.2022