ul. Lwowska 80, 22-600 Tomaszów Lubelski    Tel.: 84 543 20 80 E-mail: info@obywatelskieroztocze.pl
A A A

Poznaj ścieżkę do roztoczańskich lasów

Kolejny projekt zrealizowany przy wsparciu Euroregion Roztocze w ramach realizacji zadania publicznego „OBYWATELSKIE ROZTOCZE. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”

📌 realizator: Grupa nieformalna Ekipa Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu z Patronem Stowarzyszeniem Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+

📌 projekt: Poznaj ścieżkę do roztoczańskich lasów

Celem projektu było zachęcenie jak największej liczby osób do poznawania tajemnic roztoczańskich lasów. Miejscem realizacji projektu stały się malownicze tereny zielone wokół nowego obiektu Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu – Gmina Zamość. Obiekt ten otoczony jest przez lasy a w jego okolicy znajdują się zapomniane miejsca historyczne m.in średniowieczne kurhany. W ramach projektu powstała interaktywna ścieżka edukacyjna, której celem będzie przekazanie wiedzy o faunie i florze znajdującej się w roztoczańskich lasach oraz uświadomieniu odwiedzającym obiekt w Lipsku Polesiu o tym jak wiele historycznie ważnych miejsc znajduje się w pobliżu. Zorganizowano także spotkania w szkołach podstawowych, których celem było przekazanie najmłodszym oferty edukacyjnej nowopowstałej ścieżki interaktywnej.


Data publikacji: 01.12.2021